Polecamy...

Co to jest kwas hialuronowy i jak to działa?

18 lutego 2020

Kwas hialuronowy. Dla mniej bystrych, może to zabrzmieć jak coś, czego nie chcesz umieścić nigdzie przy twarzy (wszyscy braliśmy lekcje chemii w szkole, tylko mówię...).

Ale co by było, gdybyśmy powiedzieli ci, że kwas hialuronowy jest kluczem do gładkiej, nieskazitelnej i nawilżonej skóry?

W rzeczywistości, nasze własne komórki skóry rzeczywiście produkują kwas hialuronowy w sposób naturalny, aby utrzymać poziom nawilżenia. Ale dzięki brzydkiemu starzeniu się i środowiskowym agresorom, by wymienić tylko kilka rzeczy, które codziennie rzucają się nam na twarz, te poziomy mają tendencję do odrobiny zanurzenia.

Wrażliwość na światło, tępota, drobne linie oraz nierównomierne tony i tekstury. Musimy jechać dalej?

HA (kwas hialuronowy) ma decydujące znaczenie dla utrzymania nawilżenia skóry", mówi lekarz medycyny estetycznej, dr Maryam Zamani, "chociaż może być zdegradowany przez mechanizmy wolnych rodników wywołane przez takie rzeczy jak ekspozycja na promieniowanie UV. Stosowany miejscowo, pomaga nawilżyć skórę i utrzymać to nawilżenie jako środek nawilżający".

Słowniczek ELLE: Środek utrzymujący wilgotność (hyoo/meck/tant): substancja stosowana w celu zmniejszenia utraty wilgotności.

Brzmi całkiem nieźle, prawda? Cóż, oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym heroicznym składniku pielęgnacyjnym, którym jest kwas hialuronowy, i dokładnie to, dlaczego powinieneś wcisnąć go do swojej zwykłej rutyny upiększania. To znaczy, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy (który może być ukryty na etykietach niektórych produktów do pielęgnacji skóry jako HA), występuje naturalnie w ludzkim organizmie" - mówi Dia Foley z Indeed Labratories. Substancja ta działa jak magnes na nawilżenie, pomagając Twoim komórkom zatrzymać jak najwięcej z nich, tak aby Twoja skóra była i wyglądała na nawilżoną, pulchną i zdrową.

A teraz do nauki. Tylko jeden gram kwasu hialuronowego ma imponującą zdolność utrzymywania do sześciu (tak, sześciu) litrów wody. Dodaj do tego super inteligentną zdolność do regulowania tej wilgoci w komórkach, aby ich nie utopić i masz jeden genialny składnik.

Co kwas hialuronowy robi z twoją skórą?

Jeśli Twoja skóra nie wykorzystuje już dobrodziejstw kwasu hialuronowego, to właśnie dlatego powinna być:

1. Jeśli skóra jest wystarczająco nawilżona, czuje się super miękka, pulchna i poduszkowa i wygląda o wiele bardziej promiennie. Do zobaczenia, Insta-filter.

2. Kiedy skóra jest nawilżona, linie i zmarszczki (nawet te głębsze) wydają się zmniejszone, dlatego jest to doskonały składnik dla osób o starzejącej się skórze, które pragną trzymać się swojej młodzieńczej uporczywości.

3. Kwas hialuronowy działa na wszystkich. "Kwas hialuronowy działa na każdy rodzaj skóry, mówi Dia Foley, "nawet na skórę wrażliwą lub skłonną do łamania się, jak również na skórę tłustą".

4. Ostatnie badania sugerują, że kwas hialuronowy ma również właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że może działać jak tarcza chroniąca przed wolnymi rodnikami, nad którymi nie mamy kontroli, jak zanieczyszczenia i inne agresory.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny? Czy można używać kwasu hialuronowego codziennie?

Tak!

Nie zniechęcaj się nazwą, ponieważ w przeciwieństwie do niektórych kwasów, kwas hialuronowy nie zrywa skóry i nie powoduje żadnych przestojów przy stosowaniu miejscowym.

"Jest inny niż inne kwasy używane do złuszczania", wspomina dr Zamani. Jest to naturalna i silna substancja wiążąca wilgoć, zapewniająca delikatne nawilżenie tam, gdzie Twoja skóra potrzebuje go najbardziej.


Autor

dr. Łucja Norman

To może Cię zainteresować